Hírek
2017. Május 07. 18:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Garázsokat, pincéket öntött el az eső Borsodban
Garázsokat és pincéket öntött el a hirtelen lezúduló eső vasárnap Mezőkövesden és Aggteleken - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Rázsi András miskolci meteorológus elmondása szerint a villámárvizet egy mintegy fél órás zivatar okozta, amely alatt annyi eső esett, mint amennyi máskor csaknem egy hónap alatt. A heves esőből Cserépfalu is kapott, a szomszédos Felsőtárkányon pedig jég is esett.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Mezőkövesden a Mészáros Lázár utcában több társasház tizennyolc garázsában ömlött be a víz, amely helyenként egy méter magasan áll az alagsorban, tizenkét autó rekedt bent.
Aggteleken tizenhárom lakóház pincéjébe folyt be a hirtelen lezúduló esővíz.
Mindkét helyen a tűzoltók végzik a műszaki mentést, a befolyt csapadékvíz eltávolítását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
