Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2022. Április 15. 16:04, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Fokossal verte agyba-főbe a nőt

Fokossal verte agyba-főbe a nőt

A 25 éves férfinak emberölés kísérlet elkövetésének gyanúja miatt kell felelnie. A hajdú-bihari nyomozók bűnügyi őrizetbe vették.

Bántalmazásról érkezett bejelentés a rendőrségre március 15-én este. Egy férfi korábbi sérelmeit akarta megtorolni ismerősén, egy 51 éves nőn. A sértett balmazújvárosi otthona előtt találkoztak, ahol összevitatkoztak, majd a férfi egy fokossal többször megütötte a nőt. Ámokfutása azonban itt nem ért véget, a földön fekvő asszonyt behúzta az ingatlan udvarára, ahol tovább folytatta a bántalmazást, „megöllek” kijelentéseket hangoztatva. Menekülésre csak akkor szánta el magát, amikor a nő a rendőrség értesítésével fenyegette – közölte a rendőrség.

Az egyenruhások nagy erőkkel a 25 éves gönci lakos keresésébe kezdtek, majd elfogatóparancsot adtak ki ellene. A borsod-abaúj-zemplén megyei rendőrök 2022. április 13-án Encsen találták meg a rokonainál bujkáló férfit, akit másnap átadtak a hajdú-bihari kollégáiknak. L. László gyanúsítotti kihallgatásán nem tett vallomást.

A nyomozók emberölés bűntett kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt vették bűnügyi őrizetbe és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett, azonban az elkészült orvosszakértői vélemény megállapította, hogy a bántalmazás eszköze és módja alkalmas lehetett volna a nő életének kioltására is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.