Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2011. Július 13. 14:45, szerda | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Ferrari: Nem a kipufogós korlátozás miatt nyertünk

Ferrari: Nem a kipufogós korlátozás miatt nyertünk

A Ferrarinál meg vannak győződve...

A Ferrarinál meg vannak győződve róla, hogy Fernando Alonso Brit Nagydíjon aratott győzelme nem elsősorban a diffúzorra irányított kipufogókra vonatkozó változtatásokra vezethető vissza, hanem a csapat utóbbi versenyeken bevetett fejlesztéseinek, amelyek Silverstone-ban értek be tökéletesen. Sebastian Vettel is ettől tart, ezért válaszlépést sürget a Red Bulltól.

A Brit Nagydíjat megnyerő Fernando Alonso és a Ferrari-istálló meggyőződése szerint nem a kipufogókra vonatkozó egyszeri korlátozás miatt tudta legyőzni vasárnap a Red Bull pilótáit. A csapat a Brit Nagydíjra többek között új hátsó szárnnyal, padlólemezzel és kipufogóval érkezett, s a győztes szerint mindegyik fejlesztés olyan jól működött, hogy inkább ennek köszönhető a diadal.

„Nem hinném, hogy a diffúzor annyira fontos tényező lett volna. A McLaren az utolsó körökig a dobogóért küzdött, a Red Bull és a Ferrari pedig el is érte. Valenciában a Red Bull győzött, én pedig második lettem, úgyhogy nem látok különbséget e tekintetben" – mondta Alonso, aki a verseny leggyorsabb körét is megfutotta, csapattársa, az 5. helyen célba érő Felipe Massa pedig e tekintetben másodikként zárt Silverstone-ban.

Az olaszok csapatfőnöke, Stefano Domenicali amondó, megvárja a soron lévő nagydíjakat, mielőtt elkönyveli, hogy tényleg sínen van az istálló.

„További fejlesztésekkel készülünk, és meglátjuk, ez mire lesz elég. Célunk, hogy a következő futamokat is megnyerjük, de várnunk kell, amíg kiderül, valóban képesek vagyunk-e rá. A Red Bull és a McLaren is keményen nyomja, aztán a Nürburgringen majd kiderül, melyikünk hol áll."

A sportvezető hozzátette, a Ferrari végre gumikeveréktől függetlenül is kiváló teljesítményre volt képes, aminek nem lehet az oka a kipufogó használatának megváltoztatása.

Sebastian Vettel attól fél, hogy a Ferrari valóban a diffúzorra irányított kipufogók korlátozásától függetlenül lépett nagyot előre, ezért azt kérte a csapatától, tegyen válaszlépéseket.

„Nagyon fontos szakaszához érkeztünk a világbajnokságnak, és el kell fogadnunk, hogy a Ferrari versenytempóban jobb volt nálunk – mondta Vettel. – Tanulnunk kell az esetből, és tennünk azért, hogy a következő futamokon visszavágjunk. Még mindig nagy az előnyünk, de nem engedhetjük meg, hogy felzárkózzanak ránk."

Címkék: formula 1

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 16:46, vasárnap | Sport

Kronome Ákos: Nehéz és trükkös körülmények a Zemplén Ralin

Villáminterjú Ákossal a túlélő túrának is beillő rali után:

2025. November 23. 09:36, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Történelmi nyíregyházi siker a Ferencváros ellen

A Nyíregyháza 3-1-re nyert a Groupama Arénában a bajnok Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, s története során először győzte le a fővárosban a zöld-fehéreket.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Sport

Las Vegas-i Nagydíj - Verstappen nyert, Norris a vb-cím küszöbén

2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport

FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.