Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2023. Október 27. 07:22, péntek | Sport
Forrás: MTI

Férfi kézilabda BL - A Veszprém először nyert Barcelonában

Férfi kézilabda BL - A Veszprém először nyert Barcelonában

A Veszprém 41-36-ra nyert a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában, csütörtökön.

A katalánok korábban csak egyszer - a német THW Kieltől - kaptak 41 gólt a BL-ben.

Eredmény, csoportkör, 6. forduló, B csoport:
Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 36-41 (17-19)
--------------------------------------------------
lövések/gólok: 57/36, illetve 58/41
gólok hétméteresből: 3/3, illetve 1/0
kiállítások: 0, illetve 4 perc

A veszprémiek keretéből Omar Jahja és Nagy Benedek hiányzott

Rendkívül gyors játékkal kezdődött a meccs, tíz perc alatt 14 gól született (7-7). Előbb a vendégeknek, majd a hazaiaknak volt egy 4-1-es sorozatuk, azután felváltva születtek a gólok. A cserék után normalizálódott a tempó, ezt kihasználva a magyar bajnoki címvédő hatékonyabbá tette a védekezését, egy 5-1-es szériával ellépett két találattal, és a szünetben 19-17-es előnyben volt.

Remekül kezdte a második félidőt a Veszprém, növelte a különbséget, egy 4-1-es sorozat végén már 29-24-re vezetett. A 11-szeres BL-győztes Barcelona jó néhányszor hibázott, nem tudta a korábbi teljesítményét produkálni, ráadásul egyik legjobbja, Dika Mem sérülés miatt a kispadra kényszerült. Tíz perccel a vége előtt eldőlt a rangadó, egy újabb hármas gólsorozat végén ugyanis már 33-26 volt az állás a lendületesen, felszabadultan, ugyanakkor pontosan kézilabdázó vendégek javára. A hajrában ismét szórták a gólokat a csapatok, de ezek a percek már inkább egy gálamérkőzés végjátékához hasonlítottak.

Dragan Pechmalbec és Ludovic Fabregas hét-hét, Jehia el-Dera hat góllal, Rodrigo Corrales 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. A hazaiaknál Dika Mem és Timothey N'guessan hét-hét, Blaz Janc hat alkalommal talált be.

A két csapat 26. alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából nyolc győzelem, egy döntetlen és 17 vereség, de a Barcelona otthonában fennállása során először nyert a magyar együttes.

Az öt győzelemmel és egy vereséggel álló Veszprém a következő fordulóban, november 15-én a szlovén RK Celje PL vendége lesz. A két sikerrel, egy döntetlennel és három vereséggel rendelkező Szeged három hét múlva az északmacedón Eurofarm Pelisztert fogadja.

Korábban:
A csoport: OTP Bank-Pick Szeged - PPD Zagreb (horvát) 27-26 (13-15)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 07:34, csütörtök | Sport

A Pro Recco legyőzésével újra a Ferencvárosé a trófea

2025. Október 08. 07:45, szerda | Sport

Magyar-örmény - Tóth Balázs: ha a vb-ről álmodozunk, akkor nyernünk kell szombaton

Tóth Balázs, a magyar labdarúgó-válogatott kapusa szerint ha a csapat a világbajnoki szereplésről álmodozik, elengedhetetlen, hogy szombaton hazai pályán legyőzze az örmény együttest.

2025. Október 07. 07:39, kedd | Sport

Magyar-örmény - A sérült Dibusz helyén Demjén a keretben

Dibusz Dénes sérülés miatt nem csatlakozik az örmények és a portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott keretéhez.

2025. Október 06. 07:23, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Döntetlen a Ferencváros-Paks rangadón

A címvédő Ferencváros 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán a kupagyőztes Paks ellen a labdarúgó Fizz Liga kilencedik fordulójának vasárnapi rangadóján.