Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2023. November 30. 06:00, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Ferenc pápa még nincs jól, ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét

Ferenc pápa még nincs jól, ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét

Ferenc pápa a szerdai általános audiencián azt mondta, hogy még nincs jól, s ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét influenzás megbetegedése miatt.

A katolikus egyházfő a Szent Péter tér helyett a vatikáni VI. Pál teremben tartotta az audienciát.

A pápa kerekesszék nélkül, botra támaszkodva lépett be a terembe.

Azt mondta: nem ő olvassa fel az audienciára szánt beszédet, mivel "még nincs jól az influenza miatt".

A beszédet Filippo Ciampanelli, a szentszéki államtitkárság munkatársa olvasta fel.

Influenzaszerű tünetei miatt a pápa szombaton lemondta aznapi programjait, vasárnap pedig a lakosztályából jelentkezett be, és üzenetét egyik munkatársa olvasta fel helyette.

Az egyházfő szombaton szűrővizsgálaton volt a Vatikántól nem messzi Gemelli klinikán, ahol kizárták a tüdőgyulladás lehetőségét. Az utóbbi napokban intravénás antibiotikumos kezelést kapott, miközben több tervezett programját is törölték.

Korábban Ferenc pápa egészségi okokból lemondta részvételét az ENSZ Éghajlatváltozási Konferenciáján (COP28), amelyre pénteken utazott volna el Dubajba.

Címkék: Ferenc pápa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 12:00, szombat | Külföld

Franciaországban több mint 140 ezer embert telepítettek ki az erdőtüzek miatt, az államfő a hadsereg mozgósítását kérte

A Franciaország délnyugati részén pusztító erdőtüzek miatt az elmúlt két napban mintegy 141 ezer embert kellett kitelepíteni a belügyminiszter szerint.

2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld

A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik

Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld

Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban

2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld

Az OTP bankot vesz a Baltikumban

Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal