Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2013. November 19. 13:12, kedd | Sport
Forrás: MTI

Ezer indulót várnak a 105. mezeifutó országos bajnokságra

Ezer indulót várnak a 105. mezeifutó országos bajnokságra

A rendezők mintegy ezer indulót várnak szombaton a pestszentlőrinci Bókay-kertben sorra kerülő, 105. mezeifutó országos bajnokságra.

"A Bókay-kert igazi sportpark, amely kiváló adottságokkal rendelkezik. Ezt az ob-t futófesztiválnak szánjuk, melyen az amatőrök is kipróbálhatják magukat" - mondta az esemény keddi sajtótájékoztatóján Stépán Zsolt főszervező.
Az első futam rajtja 10 órakor lesz, a felnőtt nők 13.40-kor, a férfiak pedig 14.20-kor vágnak neki a 6, illetve 9 kilométeres távnak. A rendezők összesen 500 karóval 4000 méternyi szalagot feszítenek ki, ennek köszönhetően teljesen lezárt pályán futhatnak majd a versenyzők.
Gyulai Márton, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára arról beszélt, hogy nincs olyan ország, ahol létezne jó atlétika mezeifutás nélkül. A szakággal kapcsolatban megjegyezte, hogy a mostani ob lesz az utolsó válogató a decemberi belgrádi Európa-bajnokságra.
A helyszínt ingyen biztosítja az önkormányzat a szervezőknek. Eszes János, a XVIII. kerület sportreferense kiemelte, ha megfelelnek a várakozásoknak, a jövőben is szívesen otthont adnának az ob-nak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:14, kedd | Sport

Portugál-magyar - Rossi: bátor szívre, karakterre és némi szerencsére is szükségünk lesz

Marco Rossi szövetségi kapitány azt kérte a magyar labdarúgó-válogatott játékosaitól, hogy bátor szívvel lépjenek pályára és mutassanak karaktert a portugál csapat elleni keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

2025. Október 13. 07:53, hétfő | Sport

Neymar ismét együtt játszhat Messivel és Suárezzel

Neymar az FC Barcelona után az Inter Miami labdarúgócsapatában ismét együtt játszhat Lionel Messivel és Luis Suárezzel - írta a Daily Mail.

2025. Október 12. 08:13, vasárnap | Sport

Magyar-örmény - Rossi: Lukács beállítása telitalálat volt

2025. Október 11. 06:00, szombat | Sport

Magyar-örmény - Rossi még egy támadó posztról nem döntött

Marco Rossi szövetségi kapitány még egy támadó pozícióról nem döntött a magyar labdarúgó-válogatott összeállításával kapcsolatban a szombati, örmények elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés előtt.