Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2019. Október 04. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Elítéltek egy szexuális kényszerítéssel vádolt iskolai igazgatóhelyettest

Elítéltek egy szexuális kényszerítéssel vádolt iskolai igazgatóhelyettest

Szexuális kényszerítés és kiskorú veszélyeztetése miatt 4 év 3 hónap börtönbüntetésre ítélt az első fokon eljáró bíróság egy férfit, aki egy budapesti iskola igazgatóhelyetteseként szexuálisan közeledett több diákja felé

- közölte a Fővárosi Törvényszék csütörtökön az MTI-vel. Emellett a bíróság 5 évre eltiltotta a vádlottat a 18 év alattiak nevelésével, felügyeletével, gondozásával és gyógykezelésével kapcsolatos minden foglalkozástól, tevékenységtől.

A közlemény szerint a vádlott az eljárás során végig tagadta a bűncselekmények elkövetését. A bíróság viszont - a tanúvallomások, a szakértői vélemények és okirati bizonyítékok alapján - megállapította, hogy a vádlott 2012 júniusa és 2017 januárja között a tanár-diák kapcsolaton túlmenő bizalmi viszonyt alakított ki felügyelete alatt álló, vele szemben kiszolgáltatott helyzetben lévő diákokkal. Tekintélyét felhasználva törekedett arra, hogy a kiskorú fiúkkal szexuális kapcsolatot létesítsen, ennek érdekében hosszabb időn keresztül szexuális tartalmú üzeneteket küldött nekik.

A Budapesti IV. és XV. Kerületi Bíróság négy sértett vonatkozásában a kiskorú veszélyeztetése bűntett elkövetését mondta ki, míg az egyik sértett esetében - mivel a cselekmény a diák 18. életévének betöltése után, fenyegetést is alkalmazva folytatódott - a folytatólagosan elkövetett szexuális kényszerítés bűntettét is megállapította.

A büntetés kiszabásakor a bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlott büntetlen előéletét és az eljárás - neki fel nem róható - elhúzódását. Súlyosbító körülményként vette azonban figyelembe azt, hogy a vádlott a cselekményét "hosszú időn át, kitartó szándékkal követte el".

Az ítélet nem jogerős - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.