Hírek
2023. Szeptember 27. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Elítéltek egy férfit, aki majdnem halálra verte az őt visszautasító nőt

A Nyíregyházi Törvényszék tíz év börtöntüntetésre és tíz év közügyektől eltiltásra ítélt egy férfit, aki majdnem halálra verte a közeledését visszautasító nőt Nyíregyházán.
Bartha Andrea tájékoztatása szerint a miután a vádlott közeledését a nő visszautasította, a férfi két évvel ezelőtt októberben "nagyobb mennyiségű" alkohol elfogyasztása után a sértett nyíregyházi lakásához ment, ahol az utcán megbújva várta, hogy hazaérjen.
Amikor a nő a lakása elé ért, a vádlott hátulról megtámadta és egy kapupánttal több alkalommal fejen ütötte, miközben azzal fenyegette, hogy megöli. A sértett kiabálását egy közelben lakó észlelte, aki a nő segítségére sietett és földre teperte a vádlottat, megakadályozva így a további bántalmazást - írták.
A közlemény szerint a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, de a vádlott cselekménye a nő halálát is okozhatta volna, élete "csupán a véletlenen és a tanú hatékony közbelépésén" múlt . A férfit emberölés bűntett kísérletében mondta ki bűnösnek a törvényszék.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, míg az ügyész fenntartja a nyilatkozattételre a rendelkezésére álló három napos határidőt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.