Hírek
2012. Március 29. 14:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Eladó a reptér
Egy csomagban, kétmilliárd forintért hirdeti meg a sármelléki repülőtér vagyonelemeit a Vectigalis Zrt.
Amely ugyanezekre az ingatlanokra és eszközökre a napokban bérleti szerződést köt a hévízi önkormányzat által újonnan alapított reptér-üzemeltető céggel – közölte szerdán az MTI megkeresésére a felszámoló.
Péter Márta elmondta: csütörtökön jelenik meg a Cégközlönyben eladásra a korábbi üzemeltetők felszámolása kapcsán a repülőtér ingatlan- és eszközvagyona. A Cape Clear Aviation (CCA) Kft. birtokában lévő utasterminál, rendőrségi épület és üzemanyagtöltő, valamint repülőtéri eszközök, továbbá az FB Airport Kft. kezében lévő cargoépület kizárólag együtt pályázható meg negyven napon belül, összesen kétmilliárd forintért.
Ezzel párhuzamosan – várhatóan néhány napon belül – a repülőtér működtetése érdekében bérleti szerződést köt a Vectigalis a meghirdetett vagyonelemekre és a hozzá tartozó jogokra a hévízi önkormányzat által múlt héten bejegyeztetett új üzemeltetővel, a Hévíz-Balaton Airport Kft.-vel.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
