Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2017. Június 10. 09:28, szombat | Külföld
Forrás: mti - fotó:illusztráció

Egyelőre nem lesz közös uniós hadsereg

Egyelőre nem lesz közös uniós hadsereg

A közeljövőben nem várható, hogy a tagállamok létrehoznák a közös uniós hadsereget - mondta Horváth József biztonságpolitikai szakértő szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

A szakértő szerint a tagállamok még egyszerűnek tűnő kérdésekben sem képesek megállapodni, így nem várható, hogy a közös hadsereg ügyében gyorsan megegyeznének.

Egy európai közös hadsereg felállítása nagyon sok pénzt és időt igényel, ugyanakkor több integrációs kérdést is felvet - tette hozzá.

Címkék: hadsereg, katona, unió

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás

Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.