Hírek
2017. Május 10. 13:15, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Cserbenhagyta két férfi egy halálos baleset áldozatát

Halálos közúti baleset okozása és segítségnyújtás elmulasztása miatt emelt vádat a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészég két férfi ellen, akik elgázoltak egy kerékpárost, majd magára hagyták
- tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t. A Baranya Megyei Főügyészség közleményében azt írta: a két vádlott 2016 októberének egyik estéjén az ormánsági Kórósból Szaporca felé autózott.
A vád szerint a kocsit óránkénti 70 kilométeres sebességgel vezető sofőr indokolatlanul áttért a menetirány szerinti bal oldalra, majd az onnan érkező biciklist vészfékezés után, azonban így is mintegy 50 kilométeres óránkénti sebességgel elütötte.
A két férfi megállt, de nem nyújtott segítséget a sérült, árokba zuhant kerékpárosnak, a balesetről nem értesítették a mentőket, a rendőrséget, hanem továbbhajtottak és hazamentek - ismertették.
Az ügyészség kiemelte: a kerékpáros a baleset után néhány perccel meghalt, ezért életének megmentésére akkor sem lett volna lehetőség, ha azonnal szakszerű ellátásban részesül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.