Hírek
2018. Május 18. 09:23, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Csempészcigarettát és illegális pontencianövelőt foglaltak le Budapesten

Csempészett cigarettát és illegális pontencianövelő tablettákat foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Budapesten.
A vámhatóság pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint nyomozóik egy futárként dolgozó férfi Lexus terepjárójában találtak nagy mennyiségű csempészett cigarettát. A jármű egy telefonüzlettől indult, ahol ugyancsak ellenőrzést tartottak, és az adózatlan cigarettakészlet mellett "Kamagra" feliratú illegális potencianövelő szereket is találtak. A futár célállomásaként megjelölt, szintén telefontartozékokat árusító üzletnél is ellenőriztek a pénzügyőrök. Az üzlet tulajdonosának ott parkoló autójának csomagtartójából többzsáknyi csempészett cigaretta került elő. A tulajdonos a lebukás miatt feldühödött, fenyegetőzött, agresszívan viselkedett, ezért testi kényszert kellett alkalmazni ellene - írták.
Az akcióban több mint négyezer doboz cigarettát találtak, amelynek feketepiaci értéke mintegy kilencmillió forint. A dohányterméket, a 3600 potencianövelő tablettát, valamint a két luxusautót a NAV lefoglalta, és feljelentést tett. Az ügyben jövedéki eljárást is indítottak, amelynek végén 13 millió forint bírság kiszabása várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.