Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2014. Január 03. 05:08, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Cseh Tamás-emlékkoncert a Kolibri Színházban

Cseh Tamás-emlékkoncert a Kolibri Színházban

Szevasz Tamás! címmel emlékkoncertet adnak pályatársai Cseh Tamás énekes, dalszerző születésének évfordulóján, január 22-én a Kolibri Színházban.

Cseh Tamás (1943-2009) pályatársaival több mint negyven éve kezdett énekelni, 1973 márciusától az Ad Libitum együttessel, amelynek tagjai akkoriban Novák János, Márta István, Kecskeméti Gábor voltak. 1976-tól Másik Jánossal a 25. Színházban adta elő a Levél nővéremnek első számait - olvasható a Kolibri Színház MTI-hez eljuttatott közleményében.

Mint írják, január 22-én, a magyar kultúra napján Cseh Tamás születésének évfordulója alkalmából egykori társai adnak koncertet a Kolibri Színházban, felidézik a közös dalokat és a Cseh Tamás emlékére született újabb szerzeményeket is bemutatják a közönségnek.


Negyedszázaddal ezelőtt, a rendszerváltás idején születtek az Új dalok, amelyeket Dömölky János filmrendező felvétele is megőrzött. Az újonnan rekonstruált videót is bemutatják a Szevasz Tamás! című esten, így a Bereményi Gézával írt dalokat énekelve Cseh Tamás is megjelenik a Kolibri Színház megemlékezésén.

Az esten többek között elhangzik a Gróf Széchenyi István, a Kelet-Európa, a Csönded vagyok, A jobbik részem, a Kamasz, az Amikor begerjed a jóindulat, A képzelet szálfái között, a Rajtam maradt télikabát és a Lánchíd című szám. Az első rész végén az Ad Libitum - Novák János, Kecskeméti Gábor, Bornai Szilveszter és Darvas Kristóf - zenél. Majd Másik János dalai szólalnak meg. Az estet az Ad Libitum és Másik János közös programja zárja.

A műsort a Kolibri Színház és a Cseh Tamás Archívum állította össze, a szerkesztő Hanák Gábor. Az est részletes programja a színház honlapján megtalálható.

Címkék: kultúra, színház, zene

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá