Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2019. Március 09. 16:33, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Csákánnyal rongálta meg Jézus szobrát

Csákánnyal rongálta meg Jézus szobrát

Egy 31 éves héhalmi férfit hallgattak ki a pásztói nyomozók.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába március 7-én 9 óra 15 perckor tettek bejelentést, miszerint Palotáson a községi feszületet ismeretlen személy megrongálta.

A rendőrök a forrónyomos intézkedések eredményeképp beazonosították és elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 31 éves héhalmi lakost. A megalapozott gyanú szerint a férfi március 6-án 21 óra és március 7-én 9 óra között Palotáson a Szabadság úton található keresztre feszített Jézust ábrázoló szobrot egy csákánnyal megrongálta.

A rendőrök a férfit elfogták, a Pásztói Rendőrkapitányság épületébe előállították és rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.