Hírek
2014. Január 04. 05:03, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Budapesten vendégszerepel a kaposvári Csiky Gergely Színház

Két előadással látogat Budapestre a kaposvári Csiky Gergely Színház: a Cigánytábor az égbe megy című zenés ballada a Nemzeti Színházban látható, a 111 című kortárs lengyel dráma a Jurányi Inkubátorház műsorán szerepel
Bérczes László, a színház művészeti vezetője pénteken az MTI-nek elmondta: e két előadás a színház repertoárjának sokszínűségét ugyan nem tudja teljes egészében visszaadni, de mivel két nagyon különböző formavilággal, stílussal rendelkező, sikeres produkcióról van szó, a budapesti néző mégiscsak érzékelheti, hogy a kaposvári teátrum a legkülönbözőbb elvárásoknak megfelelve is a minőségre helyezi a hangsúlyt. A színház fontosnak tartja azt is, hogy az ország első számú kőszínházával és a független szcéna központjával egyaránt együttműködésben álljon.
A művészeti vezető felidézte, hogy a Cigánytábor az égbe megy című előadásban szereplő Söndörgő együttes megkapta a legjobb színházi zenéért járó díjat a Városmajori Színházi Szemlén. A romantikus, szenvedélyes mesének különleges ízt ad az előadás szerves részét képező, élőben játszó zenekar autentikus balkáni népzenéje.
A 111 című kortárs lengyel dráma egy bűnmegelőzési projekt részeként jött létre (a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság és a Kormányhivatal Igazságügyi Szolgálatának közreműködése révén, az előadást a somogyi középiskolai kollégiumokban játsszák tantermi előadásként drámapedagógiai programmal egybekötve). A pesti előadás apropóján, a Lengyel Intézet szervezésében a szerző, Tomasz Man is Budapestre látogat. Az előadás után vele és Pászt Patrícia fordítóval beszélgethetnek a nézők.
A kaposvári Csiky Gergely Színházban januárban mutatják be Némedi Árpád rendezésében A csúnya című fekete komédiát, amelynek szerzője Marius von Mayenburg, a kortárs német drámairodalom egyik legizgalmasabbnak tartott alakja. Némedi Árpád, aki 1988 óta színésze a teátrumnak, ebben a szürreális darabban első alkalommal vállalta a rendező szerepét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.