Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2012. Február 19. 14:23, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI/STOP

Brüsszelben panaszkodtak az Erzsébetre

Brüsszelben panaszkodtak az Erzsébetre

A szolgáltatásnyújtás teljes szabadságának érvényesülését vizsgálja az Európai Bizottság az újonnan bevezetett magyar étkezési jeggyel, az Erzsébet-utalvánnyal kapcsolatban.

Magyar sajtóértesülések szerint az európai uniós végrehajtó testülethez egyes piaci szereplőktől érkezett panasz.

A bizottság belső piaci és szolgáltatási kérdésekben illetékes szóvivője, Chantal Hughes az MTI-t úgy tájékoztatta, hogy az új utalványrendszert átfogó módon tekintik át. Mint jelezte, a magyar szabályozást és gyakorlatot abból a szempontból elemzik az üzletágban, hogy nem tartalmaz-e korlátozásokat a szolgáltatások nyújtásának vagy létesítésének jogára vonatkozóan. Ilyen jellegű korlátozást még a közérdekre hivatkozva sem lehet alkalmazni olyan mértékben, hogy annak diszkriminatív hatása legyen - emelte ki.

A bizottság egyebek között az adózás szempontjából eltérő bánásmódot veszi górcső alá, illetve azt, hogy a meghatározott működési feltételek a gyakorlatban nem bátortalanítják-e el a "nem helyi" szolgáltatókat attól, hogy bekapcsolódjanak vagy részt vegyenek az élelmiszerutalványok kibocsátásának üzletágában.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -