Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2013. Június 22. 08:00, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Brad Pitt filmje nyitotta a 35. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál

Brad Pitt filmje nyitotta  a 35. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál

A Brad Pitt főszereplésével készült Z világháború című filmet vetítették le elsőként a 35. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztiválon.

Moszkvában még a nap sem nyugodott le - nyáron este fél tizenegy körül sötétedik be -, és úgy tűnt, hogy mindenki a Puskin téren álló volt Rosszija, ma Puskinszkij nevű moziban a helyi idő szerint este nyolckor kezdődött sztárparádéra volt kíváncsi. A piros kárpittal borított lépcsőn orosz és külföldisztárok, színészek és rendezők, zenészek és az orosz társadalmi-politikai elit tagjai vonultak fel.

A legnagyobb rajongótábor Brad Pitt amerikai színészre várt, aki meglehetősen sok időt töltött a lépcsőkön, szívesen válaszolt a riporterek kérdéseire, autogramot osztogatott, és beszédbe elegyedett a rajongókkal is.

A nyitóceremónia sem nélkülözte a hírességeket. A műsorvezetésre felkért Christian Slater amerikai színész tréfásan megjegyezte, hogy Gérard Déperdieu-höz hasonlóan ő is orosz állampolgárságot és lakást fog kérni, majd meglepődött azon, milyen elevenek a tavalyi Eurovíziós Dalfesztiválon feltűnt Buranovszkije Babuski, az udmurt nagymamák, akik a műsorban is felléptek.

Az idén a világ számos országából 364 filmet mutatnak be a moszkvai filmfesztiválon. A versenyprogramban 16 mű szerepel, közülük választják ki a legjobbat, amely az Arany György-díjat kapja. Itt szerepel a szerb-német-francia-magyar koprodukcióban készült Mamaros című alkotás, Momcilo Mrdakovic első rendezése is.

Az A-kategóriás besorolású moszkvai seregszemlén Minor Dutch Artists címmel külön szekciót szentelnek a holland filmeseknek, ebben a programban vetítik A csendesek című magyar-holland koprodukciót, Ricky Rijneke első rendezését Tóth Orsi és Rába Roland főszereplésével.

Versenyen kívül a Films around the World nevű válogatásban bemutatják N. Forgács Gábor új filmjét, a Kéri Kitty és Rudolf Péter főszereplésével készült Pillangók című alkotást is.A 35. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál június 29-éig tart. A zsűrit Mohszen Makmálbaf iráni rendező vezeti.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód

Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt

Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).