Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2018. Szeptember 19. 11:53, szerda | Belföld
Forrás: mti

Bedrogozva halálos balesetet okozott, majd halálos ütést adott egy férfinek

Bedrogozva halálos balesetet okozott, majd halálos ütést adott egy férfinek

A 22 éves, büntetett előéletű férfi 2015-ben ittasan, bedrogozva halálos balesetet okozott, majd 2016-ban italozás után megütötte ismerősét, aki végül sérülése miatt elhunyt. Ítéletet hozott a bíróság az ügyében.

Jogerősen nyolc és fél év börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Ítélőtábla kedden egy Tolna megyei férfit, aki 2015-ben ittasan és kábítószer hatása alatt halálos balesetet okozott, 2016-ban pedig szintén részegen úgy megütött egy férfit, hogy az meghalt.

A táblabíróság tájékoztatása szerint ezzel helybenhagyták a Szekszárdi Törvényszék márciusi elsőfokú ítéletét, amely a vádlottat halált okozó testi sértés, rablás és halált okozó ittas járművezetés bűntettében mondta ki bűnösnek, és a börtönbüntetés kiszabása mellett hat évre eltiltotta a járművezetéstől.

A tényállás szerint a 22 éves, büntetett előéletű férfi 2015. október 5-én vezetői engedély nélkül ittasan és kábítószer hatása alatt, engedély nélkül elvitte édesapja autóját. Két utasával Szekszárdon és környékén több mint 60 kilométert tettek meg. Másnap reggel az autóval a megengedett sebességet túllépve, óránkénti 95-100 kilométeres sebességgel egy kanyarban kisodródtak és egy fának csapódtak.

Az egyik utas a kórházba szállítása közben meghalt, a másik nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, a vádlott is súlyosan megsérült. A férfi vezetési képességét a vérében kimutatott alkoholszint és az általa elfogyasztott kábítószer is befolyásolta.

A közleményben kitértek arra: a vádlott 2016 júliusában Szekszárdon együtt italozott egy férfi ismerősével, majd elutaztak annak lakóhelyére, egy közeli faluba. Ott egy presszóban addig ittak, míg végül nem szolgálták ki őket. A sértett lakása felé indulva összeszólalkoztak, a vádlott arcon ütötte ismerősét, kikapta a kezében levő tízezer forintot és elszaladt.

A sértett az ütéstől hanyatt esett, a fejét beverte a járdába, súlyos agyzúzódást és koponyasérülést szenvedett, az azonnali műtét és a kórházi kezelés ellenére meghalt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!