Hírek
2020. Augusztus 31. 08:36, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az utolsó nyári hétvégi napon megdőlt a szezonrekord

Az utolsó nyári hétvégi napon megdőlt a szezonrekord, vasárnap 37,4 Celsius-fokig melegedett a levegő Mezőkovácsházán.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kiemelte: ilyen meleg még nem volt ezen a nyáron. Az augusztus 8-án Budakalászon mért 36, 7 fokot több állomás is megelőzte vasárnap. A legmelegebbet a Békés megyei Mezőkovácsházán mérték. Országos átlagban 33,8 fok volt a napi maximum hőmérséklet.
Ugyanakkor megjegyezték: közeleg az ősz és a lehűlés. Az előrejelzés szerint mintegy 10 fokkal lehűl a levegő a jövő héten.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.