Hírek
2023. Október 11. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Az MNV napelemes rendszert telepített a Groupama Arénára
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. napelemes rendszert telepített a Groupama Arénára a Környezeti és energiahatékonysági operatív programban (Kehop) elnyert mintegy 172,8 millió vissza nem térítendő európai uniós forrásból, a korszerűsítéssel a létesítmény üzemeltetési költségei lényegesen kedvezőbbé válnak - közölte a vagyonkezelő kedden az MTI-vel.
A Ferencvárosi Torna Club által kezelt ingatlanon végrehajtott beruházással a Groupama Aréna villamosenergia igényének részbeni kielégítésére 499 kilowatt (kW) névleges teljesítményű napelemes rendszert építettek ki.
A beruházás keretében két villamoshálózatra csatlakozó csatlakozási pontot alakítottak ki. A kivitelezés során 1350 darab napelem panelt telepítettek az Aréna tetőszerkezetére, a napelemes rendszer éves szinten 600 000 kilowattóra (kWh) villamos energia előállítására alkalmas.
A létesítmény energiafelhasználásának racionalizálása összhangban van a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programban meghatározott eredményekkel, a környezetvédelmi célkitűzésekkel - közölte az MNV Zrt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának
