Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2012. Május 07. 14:11, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Az e-book forradalom élvonalába vásárolta magát a Microsoft

Az e-book forradalom élvonalába vásárolta magát a Microsoft

300 millió dolláros befektetéssel a Microsoft egycsapásra újraformálta az elsöprő erővel dübörgő e-book piac erőviszonyait. Az alapképlet valójában egyszerű.

Egyrészt adva volt egy valaha sikeres hatalmas könyvkereskedelmi lánc, a Barnes & Noble, amelynek meredeken zuhantak a papír alapú termékekből származó bevételei és nem volt elég pénze a sikeres e-book platform, a Nook fejlesztéséhez.

Másrészt adva volt a Microsoft, amely a góliátok versengésében ezen a területen lemaradt az Apple és az Amazon mögött, volt viszont befektetni való pénze. Igy aztán létrejött az üzlet: a Microsoft a Barnes & Noble digitális részlegének 17.6 százalékban tulajdonosa lett és a tevekenység hamarosan új cégként folytatja tovább. Az időzítés végülis logikus a Microsoft részéről, hiszen valamikor még az idén várhatók a Windows 8 alapú új tabletek és az világos mindenkinek, hogy bőséges tartalomkínálat nélkül nem lehet komoly piaci sikerekre számítani. Márpedig a Microsoft eddig az ebből a szempontból számításba jövő eladható tartalmakat jobbára az Xbox platform révén értékesítette, a jövőben viszont jöhet a Nook. Maga a hardware eszköz eredetileg az Amazon Kindle sorozat kihívására válaszolt és szépen terjedt a lojális Barnes & Noble vásárlók körében. Ők most alighanem örülhetnek, hiszen a megvásárolt digitális tartalmaikhoz való hozzáférés és a fejlesztés a tőkeinjekcióval biztosított – ezt Martin-Kovács Miklós a Gazdasági Rádió chicagoi tudósítója mondta. Egy külön nagy kérdés, hogy az amerikai e-book piac új erőviszonyai mit jelentenek majd az önmagában több milliárd dolláros egyetem jegyzet és tankönyvpiacon. Az eléggé valószínű, hogy a tartalmak digitális változata veszi át a papír könyvek helyét, de még kevesen látják,hogyan alakulnak a kiadói, forgalmazói jogok. Az valószínű, hogy a Barnes & Noble sokféle jó tartalomszerződés birtokosa a jegyzet és tankönyv üzletágában is, a Microsoft ebből a szempontból is jó lóra tett.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.