Hírek
2025. Augusztus 29. 07:14, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Az államtitkár szerint országosan csökkentek az otthon startos lakások árai
Országosan csökkentek az otthon startos lakások árai, miközben az ingatlanpiacon általánosságban nőttek az árak
- hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára csütörtöki Facebook-bejegyzésében az ingatlan.com legfrissebb elemzésére hivatkozva.
Panyi Miklós posztjában azt írta: "bár az ellenzék és propagandájuk 20-40 százalékos áremelkedéssel riogat, a tények újra megcáfolják őket."
Jelezte ugyanakkor, hogy figyelni kell Budapestre és a megyei jogú városokra, ahol "a kép vegyes", mert vannak olyan települések és kerületek, ahol nőttek az árak és vannak olyanok, ahol csökkentek.
Az államtitkár két fontos tényezőre mutatott rá: aki túláraz, az kiesik a programból, a bankok nem hitelezik a nem valós piaci árakat. Túlárazott ingatlanokra nincs Otthon Start program, erre a rendeletben külön szabály is van.
Továbbá fontos, hogy a budapesti és nagyvárosi igények kielégítésére indulnak a budapesti és nagyvárosi lakásfejlesztések. A héten is tucatnyi fejlesztési igény érkezett, több mint 10 ezer lakásra - írta.
Panyi Miklós kiemelte, már két, több mint 4000 lakásos fejlesztés van nemzetgazdasági kiemelési eljárás alatt.
Hozzátette, szeptember elején további nagy bejelentések várhatóak. Lesz kínálat, lesz miből válogatnia az elsőlakás-vásárlóknak.
"A lakáspiac tehát mozgásba lendült, a fiatalok a jövőjüket tervezik, sok ingatlantulajdonos továbbléphet, az építőipar megindult, jönnek az új lakások, az albérletárak csökkenésnek indultak, országos áremelkedés pedig nincs az otthon startos lakásoknál"
- fejtette ki posztjában az államtitkár.
"Hajrá fiatalok, albérlet helyett irány az első otthon!" - fogalmazott Panyi Miklós. A program indulására utalva hozzátette: "már csak 4 nap".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. Május 25. 08:31, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a V4 országok célja a fenntartható vasúti közlekedés megteremtése
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
