Hírek
2016. Június 24. 11:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti
ÁNTSZ: hat településen kifogásolt a levegő minősége
Az ózonterhelés meghaladta az egészségügyi határértéket csütörtökön hat településen, így Hernádszurdok, Oszlár, Eger, Mosonmagyaróvár, Szombathely és Tököl levegő-egészségügyi helyzete kifogásolt minősítést kapott
- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a hivatalos Facebook-oldalán pénteken. Felhívták a figyelmet arra, hogy a meteorológiai előrejelzés és a legfrissebb légszennyezettségi adatok alapján pénteken is a határértéket meghaladó ózonszennyezettség várható.
Az ÁNTSZ azt ajánlja, hogy az erre érzékenyek délben, délután minél kevesebb időt töltsenek a szabadban, tartózkodjanak az aktív testmozgástól, inkább kora reggel és késő este menjenek ki a levegőre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
