Hírek
2019. Június 22. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Akár 10 ezer lakás távfűtése is korszerűsödhet a legújabb Otthon melege pályázat révén
A legújabb Otthon melege pályázat révén 7-10 ezer lakás távfűtése korszerűsödhet – mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1-en
Hozzátette: a program kerete 2 milliárd forint. A támogatás mértéke lakásonként maximum 350 ezer, pályázatonként maximum 75 millió forint. A most meghirdetett pályázatban van lehetőség radiátorok cseréjére is, a pályázatokat szeptember 24-től lehet majd benyújtani – ismertette.
Az Otthon melege programban eddig több mint 300 ezer háztartást érintettek az energetikai korszerűsítések, ami jelentős energia megtakarítást eredményezett – mondta Kaderják Péter
Az államtitkár kifejtette, hogy jelenleg az épületenergetikai korszerűsítésekben látják a legnagyobb energiamegtakarítási lehetőséget. A magyarországi épületek energiafelhasználása meghaladja az európai átlagot, ezért még sok a teendő – fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
