Hírek
2013. Április 27. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: technika.us
Acer Liquid E2 - négymagos CPU-val és dupla SIM-mel
Az Acer a napokban leplezte le vadonatúj négymagos, Android alapú, duál SIM-es okostelefonját, mely az Acer Liquid E2 névre hallgat.
Noha csupán néhány héttel ezelőtt debütált az Acer Liquid E1 okostelefon, máris itt az erősebb, gyorsabb és szebb utód, a Liquid E2. Elődjétől eltérően az új készülékben már nem kétmagos, 1GHz-es processzor kapott helyet, hanem egy négymagos, 1.2GHz-es, továbbá 1GB RAM és 4GB belső memória. Ami biztos, hogy Android operációs rendszer fut rajta, de annak verziószám nem ismert - bár ha abból indulunk ki, hogy az E1-re 4.1 Jelly Bean volt gyárilag telepítve, az E2 esetében is minimum erre lehet számítani.
A kijelzőre rátérve: az Acer Liquid E2 használata közben egy 4.5 colos, 540 x 960 pixel felbontású IPS érintőkijelzővel nézhetünk szembe, mely fölött 2 megapixeles kamera foglal helyet, hátul pedig bevetésre kész a 8 megapixeles, LED villanófénnyel ellátott társa is. A szerkezet emellett rendelkezik microSD kártyahellyel, 42Mbps-os HSPA+ támogatással, Bluetooth-szal, Wi-Fi-vel, GPS-szel és FM rádióval. Az E2 emellett egyszerre két SIM kártya kezelésével is elbír. A fekete és fehér színben piacra kerülő Acer Liquid E2 okostelefon érkezésére nem kell sokáig várni, a hírek szerint ugyanis május közepétől elérhető lesz Európa több országában is, egész pontosan Belgiumban, Hollandiában, Ukrajnában, Franciaországban, Spanyolországban, az Egyesült Királyságban, Olaszországban, Németországban és Oroszországban. Ára 229 euró, nagyjából 68 ezer forint körül fog alakulni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
