Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2016. Január 30. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

A művelődési házak a leglátogatottabb kulturális terek Magyarországon

A művelődési házak a leglátogatottabb kulturális terek Magyarországon

A magyarországi művelődési házak programjain 2014-ben több mint 60 millió látogató vett részt, ezzel országosan a leglátogatottabb kulturális tereknek számítanak

- mondta a Magyar Népművelők Országos Szövetségének elnöke az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.

Sajó Attila a február 5. és 7. között zajló Kultúrházak éjjel-nappal elnevezésű programsorozat apropóján arról beszélt, hogy ezek az intézmények azért is fontosak egy adott lakóközösség, település, városrész életében, mert kultúraközvetítőként az ország szinte minden pontján megtalálhatók, elérhetők és nagyon széles szolgáltatási rendszert nyújtanak egyebek mellett az értékteremtés, az értékközvetítés és a tehetség gondozás terén. Látogatottságuk tavalyi statisztikája még nem készült el.

A 10 éve civil kezdeményezésként indult Kultúrházak éjjel-nappal sorozathoz idén országszerte mintegy 600 intézmény csatlakozott, amelyek több mint 2000 programmal várják a látogatókat.

Sajó Attila kiemelte, hogy az utóbbi négy évben mindig farsang utolsó hétvégéjén rendezik meg a sorozatot, amelynek idén kiemelt tematikája az élő zene lesz, ezért idén kiemelt figyelmet kapnak a programban a könnyű-, komoly- és népzenei koncertek, kórushangversenyek.

Címkék: művelődési ház

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.