Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2011. November 18. 13:43, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A Mátrai Erőműben a legjobb dolgozni

A Mátrai Erőműben a legjobb dolgozni

A visontai Mátrai Erőmű Zrt. első helyezést ért el a Legjobb Munkahely címért folytatott versenyben nagyvállalat kategóriában.

A Világgazdaság és az Aon Hewitt 2011-es legjobb munkahely felmérésében száz vállalat több mint 23 ezer munkatársa vett részt. A kutatásból kiderült, hogy a győztes cég a vezetés hiteles és emberközpontú filozófiájával különbözik a leginkább a többi versenybe szállt vállalattól.

Valaska József, az igazgatóság elnöke a Legjobb Munkahely díj kapcsán elmondta: a Mátrai Erőmű Zrt. Magyarország második legnagyobb villamos energia termelője, melyet 2500 munkatársa tett a villamosenergia-ipar egyik legsikeresebb vállalkozásává. A sikernek azonban nem csak a nyereség az egyetlen mutatója. A siker megtestesül a fenntartható növekedésben, a kollégák munka- és életfeltételeinek folyamatos javításában, a keresetek reálértékének növelésében, a közvetlen térségbe való integrálódásban, valamint a vállalati bevételek és nyereségek magas szinten tartásában – tette hozzá az elnök. A Mátrai Erőmű azáltal tudott a legjobb munkahellyé fejlődni, hogy munkatársai elkötelezettek a vállalat iránt, de ugyanakkor a vállalat is elkötelezett és felelősséget érez minden munkatársa iránt. A cég a villamosenergia-termelés és a tüzelőanyag-termelés minden technológiai folyamatát önállóan tartja kézben. Ezek a folyamatok szigorúan és szorosan egymásra épülnek, így elengedhetetlen a kollégák egymásra utaltsága is. Mindig az volt a célunk, hogy az erőmű egy olyan vállalkozás legyen, ahol az emberek úgy élnek és úgy gondolkodnak, mint egy nagy családban.

A Legjobb munkahely 2011 felmérésben nagyvállalat kategóriában a Mátrai Erőmű után a McDonald’s és a Vodafone került a dobogóra. A 250-1000 főt foglalkoztató cégek közül a Fundamenta Lakáskassza végzett az első helyen, a Bácsvíz és az FGSZ Földgázszállító előtt. A 250 alatti alkalmazotti létszámú vállalkozások közül a Janssen-Cliag Kft., a Hilti (Hungária) Szolgáltató Kft., valamint az Intercontinental Budapest szálloda kapta meg az elismerést - minderről a Heves Megyei Hírlap számolt be.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka