Városlista
2026. január 4, vasárnap - Titusz

Hírek

2023. Április 05. 09:16, szerda | Belföld
Forrás: Idokep.hu

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

Csak a 2006/2007-es tél volt enyhébb a mostaninál a mérések rendszeres kezdete óta.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai alapján a mérések rendszeres kezdete, azaz 1901 óta a 2022/2023-as tél volt a második legenyhébb tél - írja az Időkép.hu.

Ennél csak a 2006/2007-es tél bizonyult enyhébbnek. Mindhárom téli hónap középhőmérséklete magasabb volt az 1991-2020-as átlaghoz képest, január országos átlagban 4,5 fokos pozitív anomáliával zárt.

Nem csak enyhe, csapadékos is volt a tél, különösen a január, mely 1901 óta a legcsapadékosabb januárnak bizonyult. Összességében a kilencedik legcsapadékosabb telet hagytuk magunk mögött. A sok csapadék viszont a rendkívül aszályos nyár után jól jött, a talajok a legtöbb helyen feltöltődtek, megszűnt az aszály.

Fotó: Illusztráció - Internet

Címkék: időjárás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld

Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére

Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.

2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum

Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.