Hírek
2011. Augusztus 15. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kutyákat is tesztelni kellene Lyme-kórra

A tudósok szerint amennyiben a kutyáknál is rendszeresen elvégeznék a Lyme-kór szűrését, úgy jelentősen csökkenthető lenne azoknak az embereknek a száma, akik elkapják a betegséget.
Így ugyanis a szakemberek tisztában lehetnének azzal, hogy mely területeken található a legtöbb fertőzött kullancs.
Mivel a kutyák ugyanannyira fogékonyak a betegségre, mint az emberek, a szűrésük rengeteg embert kímélhetne meg attól, hogy elkapja a Lyme-kórt. Vérvizsgálattal ugyanis a kutyák is szűrhetőek, és így az állatorvosok tisztában lehetnének azzal, hogy mely területeken hordozza a legtöbb kutya a betegséget - írja az Emerging Infectious Diseases.
A vizsgálat nagy előnye, hogy segítségével akkor is felfedhető, hogy egy kutya fertőzött-e, ha semmiféle tünetet nem mutat. Ez azért fontos, mert a négylábúaknál sokkal ritkábban mutatkoznak meg a kór jelei, mint az emberek esetében - mondták a kutatók.
Az ebtulajdonosokat is megnyugtatták ugyanakkor az állatorvosok: a kutyák számára is létezik már ugyanis védőoltás, amelynek segítségével megelőzhető, hogy a házi kedvenc megfertőződjön. Előtte azonban érdemes elvinni egy szűrésre, hogy megtudhassuk, veszélyben vagyunk-e mi magunk és velünk együtt élő családtagjaink.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.