Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2021. Január 14. 11:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A Kúria új elnöke szerint a jó ítélkezés erősítheti a tekintélyt

A Kúria új elnöke szerint a jó ítélkezés erősítheti a tekintélyt

Varga Zs. András, a Kúria új elnöke szerint a jó ítélkezés erősítheti a tekintélyt. A Magyar Nemzet csütörtöki számában elmondta, hogy a hagyományokra építve folytatná a bírói munkát.

"Nekünk nem kell kitalálnunk, mi az a Kúria, nem kell kitalálnunk, mi a dolga egy ország legfelső általános hatáskörű bíróságának" - fogalmazott. Úgy vélekedett, hogy a hagyomány, a történelmi múlt eleve stabil alapot ad számukra, és tekintélyüket a mindennapi munkával kívánják erősíteni. Az elnök szólt arról is: a magyar alaptörvény az elsődleges, ez határozza meg azt is, mikor kell az európai jogot alkalmazni az ügyekben. A testület készül arra, hogy a felújítás után visszaköltözik a Kúria eredeti, Kossuth téri épületébe.

A tekintéllyel kapcsolatban az új, kilenc évre hivatalba lépett elnök kifejtette: ez olyan érték, amely roppant sérülékeny. A tennivalóik között az első az lehet, hogy vigyáznak a megszerzett tekintélyre, óvják és igyekeznek minél inkább megerősíteni.

Címkék: kúria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.