Városlista
2025. július 28, hétfő - Szabolcs

Hírek

2015. Május 02. 12:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést

A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést

A kormány felkérte a földművelésügyi minisztert, hogy készítse elő az elektronikus ügyintézés bevezetését a földügyi igazgatásban.

A kabinet erről szóló határozata a Magyar Közlöny legfrissebb számában olvasható, amelyből kiderül, hogy a kormány 2016 júliusától szeretné bevezetni az elektronikus ügyintézést a földhivatalokban.

Fazekas Sándornak ennek érdekében a Miniszterelnökséget vezető Lázár János bevonásával javaslatot kell tennie a szükséges intézkedésekre, valamint azok költségére.

A földművelésügyi miniszternek emellett - az igazság-, a belügy- és a Miniszterelnökséget vezető miniszterek bevonásával - elő kell készítenie az elektronikus ügyintézés bevezetését segítő jogszabály-változtatásokat is.

Címkék: földhivatal, online

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld

Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására

A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.

2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek

Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban