Hírek
2016. Április 21. 15:20, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén lehűlésre és esőre is számítani kell
A hétvégén esőre és lehűlésre, vasárnap akár viharos szélre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Péntek délelőtt még folytatódik a derült idő, majd nyugat, délnyugat felől egyre több lesz a felhő, de csapadék nem valószínű. Többfelé megerősödhet a szél. A leghidegebb órákban általában 2-7 fok lehet, de a fagyzugos, szélvédett helyeken fagypont alá is süllyedhet a hőmérséklet. Napközben 19-24 Celsius-fokig melegszik a levegő.
Szombat délelőtt még csak néhol, de a nap második felében nyugat felől már egyre többfelé valószínű eső, zápor. A minimumhőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 15 és 23 fok között alakulnak, délkeleten lesz a melegebb.
Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Napközben nyugat felől megszűnik a csapadék, de a Tiszántúlon még este is eshet az eső. Ezzel együtt nagy területen viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 6 és 12, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
