Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2016. November 17. 15:32, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A hétvégén enyhébb, de csapadékosabb lesz az idő

A hétvégén enyhébb, de csapadékosabb lesz az idő

A hétvégén enyhül a hideg, napközben akár 17 Celsius-fok is lehet. Ugyanakkor többfelé erős lesz a légmozgás, továbbá záporokra, néhol kiadós esőre is készülni kell

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken az Északi-középhegység területén borult, párás marad az idő, másutt több órára kisüt a nap. Számottevő csapadék nem várható, csak északon a borult helyeken lehet gyenge eső, szitálás. A Dunántúlon viszont nagy területen megerősödik a légmozgás, egy-egy viharos széllökés is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6 fok között alakul, az Északi-középhegység területén lesz a leghidegebb. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 11-17 fok között valószínű, a Dunántúl nyugati felén lesz a legenyhébb az idő, ugyanakkor az Északi-középhegységben csak 4-9 fok valószínű.

Szombaton a Tiszántúlon néhány órás napsütés is lehet. A Tiszántúl kivételével több helyen várható eső, zápor, néhol jelentős mennyiség is hullhat. A Dél-Alföldön és a Kisalföldön erős, Sopron környékén viharos széllökésekre is készülni kell. A leghidegebb órákban általában 5-11, de északkeleten csupán 2-5 fok lehet. A nappali maximumok 11-17 fok között alakulnak, délnyugaton a magasabb, északkeleten az alacsonyabb értékekkel.

Vasárnap délelőtt fordulhat elő eső, zápor, aztán megszűnik a csapadék, és több-kevesebb napsütés is lehet. A Dél-Alföldön és a Kisalföldön még ekkor is erős, Sopron környékén viharos lehet a szél. A minimumhőmérséklet 4-10 fok között valószínű, északkeleten az alacsonyabb értékekkel. Napközben 10-17 fokig melegszik a levegő, nyugaton lesz a melegebb - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban