Városlista
2025. július 12, szombat - Izabella

Hírek

2013. Február 03. 11:11, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu

A fővárosba már megérkezett a hó, 109 km/h-s széllökést is mértek

A fővárosba már megérkezett a hó, 109 km/h-s széllökést is mértek

Miközben szombaton még esőről, melegrekord-közeli hőmérsékletről és zivatarokról szóltak a hírek, addig ma már a viharos erejű szél és a havazás hívhatja fel figyelmünket az időjárásra.

Éjjel északnyugat felől hideg levegő tört be térségünkbe, érkezését megerősödő, főként a Dunántúlon több helyen viharossá fokozódó szél, valamint az ország délkeleti kétharmadán további, egyre inkább szilárd halmazállapotú csapadék kísérte. Másodperces szélmérőink közül Fonyódon elhelyezett automatánk óránkénti 109 kilométeres széllökést regisztrált, de a Dunántúlon több helyen is előfordultak 80 kilométer/órát meghaladó lökések.

Mindeközben éjjel délnyugat felől újabb csapadékzóna érte el térségünket, melyből vasárnap délelőtt főként az ország nagyobbik keleti, délkeleti feléről jelentettek észlelőink csapadékot: egyre inkább havas esőt, havazást. Hegyvidéki területeinken helyenként 10, néhol 15 cm-t meghaladó friss hó hullott.

Fotó: koponyeg.hu

Vasárnap estig keleten tovább folytatódik a havas eső, havazás, miközben a legmagasabb hőmérséklet a tegnapinál jóval alacsonyabban, általában véve kevéssel fagypont fölött alakul. Hétfőn és kedden főként északon számíthatunk időszakos csapadékra: kezdetben havazásra, majd nyugat felől egyre inkább havas esőre, esőre.

Elsőfokú riasztást adott ki a Dunántúlra és az észak-keleti országrészre az Országos Meteorológiai Szolgálat a viharos szél miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.

2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld

Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt

A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy

Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.