Hírek
2018. Március 22. 07:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
140 millió forintnyi heroint találtak a rendőrök Röszkén

Több mint tizenegy kilogramm heroint találtak a rendőrök egy macedón férfi járművében elrejtve a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön az MTI-t.
A közlemény szerint a rendőröknek feltűnt a belépésre jelentkező férfi zavart viselkedése, ezért kábítószer-kereső kutyával vizsgálták át az autóját. A kutya a jobb első ülésénél kábítószer jelenlétét jelezte. Az ülés alatt kialakított rejtekhelyről 15 kábítószergyanús anyagot - a gyorsteszt és vegyészszakértői vélemény szerint heroint - tartalmazó csomag került elő, amelyek súlya összesen 117 00 gramm.
A kábítószer-szállítmány - súlya alapján - feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, feketepiaci értéke körülbelül 140 millió forint. A férfi ellen - őrizetbevétele mellett - a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást, kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.